• Eng
  • Slk

Home / Projekty / HOTEL SPHINX

HOTEL SPHINX

HOTEL SPHINX

TYPE:NEW DEVELOPMENT
STATUS:STUDY
YEAR: 2020

Projekt rieši vybudovanie polyfunkčného domu na Kopčianskej ulici v Petržalke. Prevládajúca funkcia bude prechodné ubytovanie s obchodnými priestormi na prízemí a dvoma bytmi na horných podlažiach.

Cieľom projektu je preukázať možnosť využitia pozemku v súlade s územným plánom a získanie územného rozhodnutia a tým aj potvrdenie realizovateľnosti zámeru.

Nezanedbateľnou úlohou je aj zlepšenie existujúceho životného prostredia a vytvorenie komunikatívneho priestoru pre budúcich obyvateľov územia.

Polyfunkčný objekt je riešený ako jednoduchý objem na obdĺžnikovom pôdoryse, kde ustúpenie prízemia určuje potreba vytvorenia parkovacích miest a vjazdu z Kopčianskej ulice a ustúpenie vrchných podlaží svetlotechnické podmienky danej lokality (zatienenie objektov na Kopčianskej ulici). Fasáda je jednoducho členená okennými otvormi, ktoré sa striedajú s balkónmi. Horné ustupovanie objektu je využité na vytvorenie terás k horným bytom.

Objekt je čiastočne podpivničený, tak aby nezasahoval do hladiny spodnej vody. V suteréne sa bude nachádzať technická miestnosť, miestnosť pre elektro rozvádzače a skladové priestory.

Na prízemí sa bude nachádzať vstup do objektu a dva priestory na prenájom. Predbežne s uvažuje s obchodnými prevádzkami.

Od druhého nadzemného podlažia po piate sa budú nachádzať ubytovacie jednotky na prenájom. Dispozičné riešenie týchto podlaží je zhodné. Na každom sa bude nachádzať vertikálne jadro so schodiskom, výťahom a komunikácia, z ktorej budú prístupné ubytovacie jednotky. Na každom podlaží budú štyri. Jednotlivé ubytovacie jednotky v podstate zodpovedajú dispozícií dvojizbového bytu so vstupom, kúpeľňou, obývacou časťou s kuchynkou a oddelenou spacou časťou. Každá ubytovacia jednotka má vlastný balkón.

Na šiestom nadzemnom podlaží sa nachádza trojizbový byt. Zo vstupnej časti sa dostaneme do obytnej zóny, kde sa nachádza kuchyňa s komorou, jedáleň a obývacia časť. Kuchyňa s jedálňou sa dajú priamo prepojiť na terasu. Na opačnej strane sa nachádza „nočná“ časť bytu s dvoma izbami, šatníkom a kúpeľňou prístupnou z oboch izieb.

Siedme ustúpené podlažie tvorí spodnú časť mezonetového bytu s obytnou časťou (kuchyňa, jedáleň a bývanie) a s „nočnou“ časťou (spálňa, šatník, kúpeľňa). Obe sú prepojené s veľkorysou terasou. Pri vstupe do bytu sa nachádza schodisko, ktoré byt prepája s horným podlažím, kde sa nachádza pracovňa a kúpeľňa s možnosťou využitia hornej terasy. Pracovňa sa dá využiť do budúcnosti ako druhá spálňa.

Celkové architektonické tvaroslovie je jednoduché, s minimalistickými prvkami, plne odráža funkčnú podstatu objektu a nastoľuje trend vo výstavbe na Kopčianskej ulici.