• Eng
  • Slk

Home / Projekty / POMARANČ bytová vila

POMARANČ bytová vila

POMARANČ bytová vila

TYPE:NEW DEVELOPMENT
STATUS:BUILT
YEAR: 2011

Pomaranč predstavuje symbiózu „pragmatického domu“, ktorý využíva čo najviac plochy a prináša čo najväčší úžitok svojmu investorovi a „romantického domu“, ktorého kvality ho posúvajú do polohy individuálnej výpovede.

Objekt sa nachádza na zaujímavom pozemku medzi hlavnou stanicou a vinohradmi. Vzhľadom na stiesnené podmienky na pozemku a snahu využiť toto miesto na 100 percent bytová vila zaberá okrem stanovených odstupov od susedov takmer celý pozemok. Skutočnosť, že daná lokalita sa nachádza v svahovitom teréne umožnila riešiť vstup do objektu a do spoločnej garáže z ulice, aj napriek tomu, že sú umiestnené v rôznych úrovniach.

Aj pri pragmatickom využití plochy pozemku má dom niekoľko čŕt, ktoré posúvajú bývanie v ňom mimo zaužívaný štandard.

Vstupná hala objektu prístupná z ulice, alebo z garáže prebieha vertikálne cez tri nadzemné podlažia / spolu so svetlíkom cez štyri /. Nachádza sa v nej centrálne dvojramenné schodisko a vstupy do jednotlivých bytov.

Všetky obytné priestory v dome sa vyznačujú veľkou mierou prepojenia s exteriérom vďaka rozmerným oknám siahajúcim až po zem.

Na vrchných podlažiach sa nachádza mezonetový byt, charakteristický otvorenými priestormi, velkými presklennými plochami, svetlíkom nad schodiskom a kúpelňami presvetlenými stenou s matného skla.

Na najvyšsom poschodí sa nachádza terasa prepojená s obývacím priestorom s výrivkou a výhľadom na mesto.